Dolar 32,8221
Euro 35,1421
Altın 2.449,46
BİST 10.771,36
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Antalya 35°C
Açık
Antalya
35°C
Açık
Paz 31°C
Pts 31°C
Sal 32°C
Çar 32°C

Kök Hücre SVF Tedavisi ile Cilde Canlandırıcı ve Gençleştirici Dokunuşlar

İnançlı, steril ve hayat değiştiren operasyonlar ile danışanlarına hoş ve pahalı bir dünyanın kapılarını açan Doku Clinic, 400 sıhhat çalışanı ve 20’ye yakın uzman hekimi ile kalıplaşmış metotların dışına çıkarak  farklı tahlil tekliflerini dünyanın dört bir yanından gelen hastaları ile buluşturmaya devam ediyor

Kök Hücre SVF Tedavisi ile Cilde Canlandırıcı ve Gençleştirici Dokunuşlar
REKLAM ALANI
4 Mart 2024 23:24
39

İnançlı, steril ve hayat değiştiren operasyonlar ile danışanlarına hoş ve bedelli bir dünyanın kapılarını açan Doku Clinic, 400 sıhhat çalışanı ve 20’ye yakın uzman hekimi ile kalıplaşmış metotların dışına çıkarak  farklı tahlil tekliflerini dünyanın dört bir yanından gelen hastaları ile buluşturmaya devam ediyor.

İstanbul’un merkezi Şişli’de 5 bin m2 genişliğindeki kliniği ile alanında A+ hizmet sunan Doku Clinic; saç ekimi, cilt gençleştirme, bölgesel incelme, lazer tedavileri, dolgu uygulamaları ve plastik cerrahi alanlarındaki başarılı çalışmaları ile isminden sıkça kelam ettiriyor.

ARA REKLAM ALANI

Ulusal ve milletlerarası sıhhat standartlarının ışığında, son tıbbi teknolojiyi etik kıymetler çerçevesinde kullanmaya itina göstererek, hastalarının geleceğine kıymet katma gayesi taşıyan Doku Clinic’in en çok tercih edilen uygulamalarından biri olan SVF Kök Hücre Tedavisi hakkındaki merak edilen tüm ayrıntıları sizler için derledik.

 

Öncelikle SVF Nedir?

SVF, hücrelerin, büyüme faktörlerinin ve yağ dokusundan elde edilen öbür bileşenlerin bir karışımı olan Stromal Vasküler Fraksiyon manasına gelir. Hastanın kendi bedeninden, ekseriyetle karın yahut uyluk üzere bölgelerden az ölçüde yağın alındığı, liposuction ismi verilen bir süreçle çıkarılır. Yağ toplandıktan sonra SVF’yi adipositler (yağ hücreleri) üzere öbür bileşenlerden ayırmak için sürece tabi tutulur.

SVF, rejeneratif ve güzelleştirici özellikler açısından zengindir ve bu da onu tıbbi ve estetik uygulamalarda kıymetli bir kaynak haline getirir. Doku tamirini ve kolajen üretimini teşvik etme, kan deveranını güzelleştirme ve bağışıklık yansısını modüle etme yeteneğine sahiptir. Bu özellikler SVF’yi cilt ve estetik görünümün çeşitli istikametlerini güzelleştirmek, cilt yaşlanması, yara izleri, saç dökülmesi ve hacim kaybı üzere kozmetik dertleri gidermek için epey istek gören bir tedavi formülü haline getirmektedir.

 

SVF Kök Hücre Tedavisi Hangi Bölgelere Uygulanabilir?

Stromal Vasküler Fraksiyonun (SVF) çok taraflılığı, geniş bir estetik uygulama imkânı tanır ve bedenin çeşitli bölgelerini güzelleştirmek için maksada yönelik tahliller sunar. SVF’nin tesirli bir biçimde uygulanabileceği birtakım değerli bölgeleri şu halde sıralayabiliriz;

Yüz Gençleştirme: SVF enjeksiyonları ince çizgiler, kırışıklıklar ve hacim kaybı üzere yüzdeki yaşlanma belirtilerini giderebilir. SVF, kollajen üretimini teşvik ederek ve cilt kalitesini güzelleştirerek genç bir görünümün tekrar kazanılmasına ve yüz sınırlarının güzelleştirilmesine yardımcı olabilir.

Yara İzi Revizyonu: Akne, ameliyat yahut yaralanmadan kaynaklanmış olsun, yara izleri SVF tedavileriyle gözle görülür biçimde azaltılabilir. SVF’nin rejeneratif özellikleri dokuların yine şekillenmesini ve onarılmasını teşvik ederek daha pürüzsüz, daha eşit renkte ve kalitede bir cilt dokusu sağlar.

Saç Onarımı: SVF, saç hacminin artmasını teşvik etmek ve saç foliküllerinin kalınlığını ve yoğunluğunu uygunlaştırmak için de kullanılmaktadır. SVF, yeni kan damarlarının oluşumunu teşvik ederek saç folikülü yenilenmesi için destekleyici bir ortam sağlamakla birlikte, saç dökülmesi yahut incelmesi yaşayan şahıslar için ağır tesirli bir tahlil sunmaktadır.

Meme Büyütme: SVF enjeksiyonları, klâsik göğüs implantlarına doğal bir alternatif olarak da kullanılabilir. SVF’yi göğüs dokusuna enjekte ederek hacmi artırabilir, konturu ve göğüs halini güzelleştirebilir, böylelikle doğal görünümlü ve uzun ömürlü sonuçlar elde edilebilir.

El Gençleştirme: Cilletki nem hacim kaybı ve görünür damarların vakitle daha bariz hale gelmesiyle birlikte eller ekseriyetle yaşlanmanın öncelikli işareti olarak nitelendirilirler. SVF enjeksiyonları ellere hacim kazandırabilir, cilt kalitesini güzelleştirebilir ve damarların görünümünü en aza indirerek daha genç ve gençleşmiş bir görünüm sağlar.

Kalça Büyütme: Yaygın olarak “Brezilya Popo Kaldırma” olarak isimlendirilen SVF enjeksiyonları, kalçaların formunu, hacmini ve sınırlarını düzgünleştirir. Kalçanın hedeflenen bölgelerine SVF enjekte edilerek doğal görünümlü bir büyütme sağlanabilir ve genel simetri ve orantı yakalanır.

Cilt Sıkılaştırma ve Germe: SVF kök hücre tedavileri yüz, boyun, kollar ve karın üzere bölgelerdeki sarkan cildi sıkılaştırır. SVF, kollajen üretimini uyararak ve cilt elastikiyetini artırarak cildi gençleştirir ve sıkılaştırır, böylelikle daha genç ve elastikiyetini kazanmış bir görünüm elde edilir.

Vücut Şekillendirme: SVF enjeksiyonları, karın, uyluk ve yan kısımlar da dahil olmak üzere bedenin çeşitli bölgelerini şekillendirmek için de kullanılabilir. İnatçı yağ birikintilerini maksat alarak ve tekrar doku yapılanmasını teşvik ederek daha düzgün çizgiler elde edilmesine ve beden biçiminin güzelleştirilmesine yardımcı olur.

Tüm bu kapsamlı özellikleriyle değerlendirdiğimizde SVF’nin estetik süreçlerde uygulanabileceği en istek gören alanlarına yer vermiş olduk.  Yenileyici özellikleri ve çok istikametli uygulamalarıyla Doku Clinic uzmanlığı ve kalitesindeki SVF kök hücre tedavisi uygulamalarında hastalara estetik amaçlarına ulaşmada inançlı, tesirli ve doğal bir yaklaşım sunulmaktadır.

 

SVF Kök Hücre Tedavisi Tek Seanslık Bir Süreç midir?

SVF tedavilerinin dikkat cazip taraflarından biri, fark edilebilir ve uzun müddetli sonuçlar elde etmek için ekseriyetle tek bir seansa gereksinim duymalarıdır. Vakit içinde aralıklı birden fazla seans gerektirebilen kimi klâsik estetik prosedürlerin tersine, SVF prosedürleri çoklukla tek bir seansta kapsamlı ve uzun ömürlü kalıcı  iyileştirmeler sağlamaktadır.

Ek olarak, SVF hastanın kendi bedeninden türetildiği için, çoklukla en az seviyede ret yahut advers tepki riski vardır ve bu da düşüncesiz bir tedavi sürecine imkan tanır. SVF kök hücre tedavisini uygulamayı düşünen birçok kişi için, tek bir seansın rahatlığı, ve bununla birlikte günlük hayatlarını asgarî seviyede kesintiye uğratarak dilek edilen sonuçlara kısa vakitte ulaşılması da SVF’yi en ilgi gören estetik tedavilerden biri haline getirmektedir.

 

Doku Clinic, hakikat, muteber ve tahlil odaklı hizmet sunmayı amaçlıyor.

Tüm bu genel çerçevenin altında, medikal estetik ve plastik cerrahi alanında hizmet sunan Doku Clinic, danışanlarına sonsuz konfor, inançlı, açık ve anlaşılır bir süreç sunarken ömür uzunluğu müşteri hizmeti ile hayatlara dokunmaktan memnunluk duyuyor.

Doğuştan gelen güzelliğinizi sırf korumakla kalmayıp geliştiren, mevcut çekiciliğinizden ödün vermeden özelliklerinizi hassas bir biçimde vurgulayan lüks bir bakımın keyfini çıkarmak istiyorsanız Doku Clinic’in sunduğu tüm  hizmetler için dokumedical.com web sitesini ziyaret edebilir, aklınızdaki soruları uzman hekimlere ücretiz konsultasyon alarak danışabilirsiniz.

Unutmayın, hoşluk seyahatinizde kendinizi sevme ve doğal güzelliğinizi korumak her vakit en kıymetli adımdır.

 

GÜZELLİĞİNİN EN DOĞAL SIRRI: MAGELLAN® VAMPİR FACELIFT

Doku Clinic, estetik ve sıhhat kavramlarını bir ortaya getirerek plastik ve estetik cerrahi, medikal estetik, saç ekimi ve diş tedavileri alanlarında geniş bir hizmet yelpazesi sunmaktadır. Uzman hekim takımı ve ileri teknoloji medikal aygıtlarıyla her hastanın şahsî gereksinimlerine odaklanarak özelleştirilmiş hizmetler sunan Doku Clinic, hastalarına daha güzel bir ömür kalitesi sağlamayı maksatlar. Estetik cerrahi alanında rinoplasti, göğüs estetiği, yüz ve beden estetiği üzere çeşitli cerrahi süreçlerini, hastaların beklentilerini karşılamak ve en yeterli sonuçları elde etmek emeliyle titizlikle uygulamaktadır.

Doku Clinic’in sunduğu hizmetlerden bir başkası de cilt yaşlanmasına karşı uğraşta en yeni ve en tesirli tahlillerden biri olan Magellan® Vampir Tedavisidir. İsmini ünlü kaşif Ferdinand Magellan’ın Pasifik okyanusunu keşfetmesinden ilhamla hücrelerin gücünün bu sistemle keşfedilmesinden almaktadır.FDA onaylı bu tedavi, kişinin kendi kanından elde edilen kök hücreler ve trombosit büyüme faktörlerinin eşsiz bir yoğunlukta konsantre edilmesiyle uygulanan çok özel bir yüksek teknoloji uygulamasıdır.

Cildi en doğal biçimde gençleştirmek için kandaki aktive edilmiş trombositlerin ürettiği büyüme faktörlerini kullanılarak sürece alınan  Magellan® Vampir Tedavisini öteki PRP işlemlerinden ayıran en değerli özelliği ise kişinin kendi kanının 50 ml oranında alınarak kapalı, steril sistemde bekletildikten sonra elde edilen yüksek yoğunluktaki PRP’nin ferdî gereksinime nazaran bireye özel olarak ayarlanıyor olmasıdır.

Cildin yüzeysel katmanlarına enjekte edilecek ve mezoterapi prensibine nazaran hareket edecek olan bir fraksiyondur. Burada trombositler hücre çoğalmasını ve kollajen ve elastin sentezini uyaracaktır. Büyüme faktörleri muhtaçlık duyulan bölgeye enjekte edildiğinde, yeni hücre oluşumu için kök hücreleri uyarır. Böylece yeni kolajen, yeni fibroblast, yeni kan hücrelerinin salınımı sağlanır.

Magellan® Vampir Tedavisi cilt yenileme, ciltteki hasarların giderilmesi ve cilt gençleştirici tesiriyle son yılların en çok tercih edilen uygulamaları ortasında yer almaktadır.FDA onaylı Magellan® Vampir Tedavisi; yüz, göz ve ağız etrafı, boyun, dekolte ve genital bölge olmak üzere kozmetik, dermatoloji ve üroloji uygulama alanlarını kapsayarak hem yüze, hem bedene hem de saça uygulanabilir.

FDA onaylı Magellan® Vampir Tedavisinin yeniliği, öbür klasik otolog mezoterapi usullerine nazaran büyüme faktörleri açısından %85’e kadar daha varlıklı plazma elde etmemize imkan sağlamasıdır. Kişinin bedeninde sıkılışma ve rejuvenasyon istediği tüm bölgelerde uygulanabilir.

Magellan® Vampir Tedavisi uygulandıktan çabucak sonraki sonuçlarda; kırışıklıkları yumuşatma, boyun ve yüz sıkılaştırma, cilt dokusunun uygunlaştırılması, renk bozukluklarının ve cilt pigmentlerinin düzeltilmesi, yanıklardan, travmadan ve hatta sivilcelerden kaynaklanan yara izlerinin uygunlaşması ve çatlak izlerinin ortadan kaldırılması üzere gözle görülür sonuçlar alınmaktadır.

Bu tedavi, var olan güzelliğinizi bozmadan doğal güzelliğinizi korumanıza ve ön plana çıkarmanıza yardımcı olur. Her biri, cildinizi canlandırırken doğal güzelliğinizi öne çıkarır. Unutmayın, hoşluk seyahatinizde kendinizi sevme ve doğal güzelliğinizi korumak her vakit en değerli adımdır.

Ayrıntılı bilgi için Doku Clinic internet adresini ziyaret edebilirsiniz: dokumedical.com

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

REKLAM ALANI
ETİKETLER: , , , ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

ankara web tasarım law office wordpress hosting ingilizce kursu siyasi danışmanlık ankara haberler Renault Yedek Parça Ankara Çıkışlı Karadeniz Batum Turu Dacia Yedek Parça Fluence Yedek Parça iveco yedek parça ankara Güneş Enerjisi İmplant Süt Sağım Makinesi Yedek Parça Casıo g shock forklift aküsü Pt100 ankara ceza avukatı Ankara endoskopi labomat Beta Law dacia yedek parça güç trafosu oto yedek parça dunnage airbag e-imza check up Huzurevi damla etiket radyal fan tez hazırlama fiyatları iç mimar jean Hobi Bahçesi Yatırımı etiler pilates değer kaybı Adblue yer yıkama makinesi Baharat Çeşitleri çevrimiçi yedek parça