Dolar 32,9945
Euro 35,9510
Altın 2.552,11
BİST 11.221,37
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Antalya 33°C
Parçalı Bulutlu
Antalya
33°C
Parçalı Bulutlu
Sal 33°C
Çar 33°C
Per 34°C
Cum 35°C

Seydişehir’de Konuşan Mustafa Varank: “Konya Kutlu Bir Şehir”

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından Seydişehir’e kazandırılan Seyyid Harun Veli Etraf Düzenlemesi’nin ikinci etabının açılışı TBMM Sanayi, Ticaret, Güç, Olağan Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komitesi Lideri ve AK Parti Bursa Milletvekili Mustafa Varank’ın iştirakiyle açıldı.

Seydişehir’de Konuşan Mustafa Varank: “Konya Kutlu Bir Şehir”
REKLAM ALANI
19 Mart 2024 23:00
47

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından Seydişehir’e kazandırılan Seyyid Harun Veli Etraf Düzenlemesi’nin ikinci etabının açılışı TBMM Sanayi, Ticaret, Güç, Doğal Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komitesi Lideri ve AK Parti Bursa Milletvekili Mustafa Varank’ın iştirakiyle açıldı. Açılışta konuşan Varank, “Seyit Harun Veli Hazretlerinin mescidinin, türbesinin etrafında Uğur Liderimizin ilçe belediyemizle uyum halinde yaptığı çok hoş bir etraf düzenlemesinin açılışını gerçekleştiriyoruz. Konya, kutlu bir kent. Bu eserler, aslında bu topraklara vurulmuş birer mühür” dedi. Konya Büyükşehir Belediye Lideri Uğur İbrahim Altay, “İstanbul’un Eyüp Sultan’ı neyse Konya’nın Mevlana Meydanı neyse Seydişehir’in Seyyid Harun Veli Türbesi etrafı da bizim için o manada kıymetli manevi bir merkez. Bu merkeze hizmet etmek bizlere nasip olduğu için ne kadar şükür etsek azdır” diye konuştu.

Konya Büyükşehir Belediyesi’nin Seydişehir’e kazandırdığı Seyyid Harun Veli Etraf Düzenlemesi’nin ikinci etabı açıldı.

ARA REKLAM ALANI

Programda konuşan Seydişehir Belediye Lideri Mehmet Tutal, çalışmada emeği geçen herkese teşekkür ederek, “Seydişehir Belediyesi ve Büyükşehir Belediyemizin manevi tartısı olan ve etrafa katkısı olan en hoş çalışmalardan birisi bu oldu” dedi.

MHP Konya Vilayet Lideri Remzi Karaarslan, Seydişehir’deki etraf düzenlemesinin iyi olması temennisinde bulunarak, “Bugün Seydişehir’imizde hükümetimizin, devletimizin nasıl dayanak olduğunu, çok değerli Büyükşehir Belediye Liderimizin Seydişehir’de nasıl bir hizmet yaptığını daima birlikte gördük. Bu etraf düzenlemesinin Seydişehir’imize, Konya’mıza ve ülkemize hayırlara vesile olmasını diliyorum” değerlendirmesini yaptı.

“O BÜYÜK DAYANAK BİZİ GÜÇLÜ KILACAK”

AK Parti Konya Vilayet Lideri Hasan Angı, “Türkiye’nin neresinde olursak olalım AK davanın ve Milliyetçi Hareket’in sevdalıları olarak Türkiye’yi geleceğe taşımak için önderlerimizin belirlediği amaç doğrultusunda alanda çalışıyoruz. Kamunun yapacağı hizmeti artırmak sizin buradaki seçeceğiniz belediye liderimizin yalnızca yereldeki lider değil; bu Cumhur İttifakı’na vereceği güçle yol yürümektir. Biz onun için diyoruz ki; Büyükşehir Belediye Liderimiz ve adayımız Sayın Uğur İbrahim Altay’a, ilçemizde Abdulmuttalip Demirel kardeşimize ve meclis üyelerimize vereceğiniz o büyük takviye bizi güçlü kılacak” diye konuştu.

“BU MERKEZE HİZMET ETMEK BİZLERE NASİP OLDUĞU İÇİN NE KADAR ŞÜKÜR ETSEK AZDIR”

Konya Büyükşehir Belediye Lideri Uğur İbrahim Altay da kentlerin manevi merkezlerinin bulunduğunu belirterek, “İstanbul’un Eyüp Sultan’ı neyse Konya’nın Mevlana Meydanı neyse Seydişehir’in Seyyid Harun Veli Türbesi etrafı da bizim için o manada kıymetli manevi bir merkez. Bu merkeze hizmet etmek bizlere nasip olduğu için ne kadar şükür etsek azdır. Bugün ikinci etabın açılışını gerçekleştiriyoruz. ‘Konya Modeli Belediyecilik’ diye tabir ettiğimiz şey işte tam da bu. Biz birbirimizin devamında iş yapmayı sürdürebilen, yıkmak için değil sürdürmek için çalışan bir grubuz. İnşallah üçüncü etapta da karşı tarafta imar planı uygulamamızı yaptık. O bölgenin kamulaştırmalarını yaparak, Bakırcıevi’nden bu tarafa hakikat manzarayı daha da açacağımız hoş bir alanı ortaya çıkarmış olacağız” tabirlerini kullandı.

“SEYDİŞEHİR’İMİZ İÇİN YARI OLİMPİK YÜZME HAVUZU VE KÜTÜPHANE PLANLIYORUZ”

Seydişehir’e daha evvel kazandırılan hizmetlere değinen Lider Altay şöyle devam etti:

“Göreve geldiğimizde 3 temel noktada maksatlar koymuştuk. Birincisi altyapısını tamamlayan ilçeler. Bu manada Seydişehir’imizin atık su arıtma tesisini, kanalizasyon, su eksiklerini tamamladık. Geçtiğimiz gün de ziyaret ettik. Çaltepe mevkiinde 20 milyon liralık bir yatırımla 5 mahallemizin suyla ilgili şikayetini giderecek bir işin de başlangıcını yapmış olduk. Köylerimizde belediyemizle birlikte parke uygulamaları gerçekleştirdik. İtfaiyemize hoş bir merkez kazandırdık. İkinci olarak merkezdeki toplumsal hayatın ilçelerimizde de olacağını söz etmiştik. Bu manada Seydişehir bunu en âlâ başardığımız ilçelerden birisi. Zira Lise Medeniyet Akademimizi, Bilgehanemiz, Kent Konağımız ve KOMEK’imiz ile gençlerimize, bayanlarımıza hizmet ediyoruz. Yeni devirde Abdulmuttalip Demirel kardeşimizle ne yapmamız gerekiyor diye istişare ettik. İki değerli bahis ortaya çıktı. Merkezin dışında şu ana kadar yalnızca iki ilçede yaptığımız yarı olimpik yüzme havuzumuz ve gençlerimiz için bir kütüphaneyi de Seydişehir’imiz için planlıyoruz. Şimdiden iyi, uğurlu olmasını temenni ediyorum. Üçüncü olarak da kırsalda yaşayan vatandaşlarımızın gelirini artırmak için ziraî dayanaklarda bulunacağız diye söz etmiştik. Seydişehir’de de grup, ekipman, fidan, fide dayanağında bulunarak çiftçimizin ve hayvancılıkla uğraşan vatandaşlarımızın gelirinin artırılmasıyla ilgili gayret sarf ediyoruz.” 

“ŞİMDİ DAİMA BİRLİKTE YENİ BİR MUVAFFAKİYET ÖYKÜSÜ YAZMA ZAMANI”

Meydanlarda “üçlü olalım, güçlü olalım” sloganını sık sık kullandıklarını anımsatan Lider Altay, “İlçede ilçe belediye liderimiz, büyükşehirde bizler, merkezi hükümette milletvekillerimiz ve bakanlarımız, Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde, Sayın Devlet Bahçeli’nin takviyesiyle kentlerimizde adeta tarih yazacak bir devri tamamlamış olduk. Artık daima birlikte yeni bir muvaffakiyet öyküsü yazma zamanı” vurgusunu yaptı.

“SEFER BİZDEN ZAFER ALLAH’TAN”

Başkan Altay programa katılan evvelki periyot Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’a da teşekkür ederek, “Geçtiğimiz devirde Konya’mız iki bakanla kabinede temsil ediliyordu. Artık 4 bakanla temsil ediliyor. Onun için meydanlarda söylediğimiz şey şu; Abdulmuttalip Demirel bir şey söylüyorsa ardında Büyükşehir Belediyesi’nin gücü var, gerisinde 4 bakanımızın gücü var, ardında 11 milletvekilimizin gücü var. Gerisinde Recep Tayyip Erdoğan’ın gücü var. Sefer bizden zafer Allah’tandır” kelamlarıyla konuşmasını tamamladı.

“BELEDİYECİLİK; KENTLERİN KİŞİLİĞİNİ, KİMLİĞİNİ, RUHUNU ORTAYA ÇIKARMAKTIR”

AK Parti Konya Milletvekili Ziya Altunyaldız ise belediyeciliğin kentlerin kişiliğini, kimliğini, ruhunu ortaya çıkartmak olduğunu tabir ederek, şunları kaydetti:

“Şehirlerin banilerini ortaya çıkarmak tarihi ayağa kaldırmaktır ve geleceği inşa etmek, geleceği ortaya koyduğu projelerle kentte yaşayan insanları tanzim etmek, refahını, huzurunu, konforunu artırmak, hizmete erişimini sağlamak ve aslında kentte yaşayan herkesi koruyup kollamak ve gözetmek. Bütün bunları sayarken aklınıza ne geldi sanki? Aklınıza AK Parti belediyeciliği gelmedi mi? Evet AK Parti belediyeciliği budur. AK Parti hizmet belediyeciliğidir. AK Parti herkesin konutuna ulaşan, hizmetine erişen, aşına, işine ulaştıran belediyeciliktir. Bu vesileyle Konya’mızı hem Dünya Belediyeler Birliği sıfatıyla hem de Türkiye’de yaptıklarıyla en hoş biçimde temsil eden Uğur İbrahim Başkan’a yürekten teşekkür ediyoruz.”

“KONYA, KUTLU BİR ŞEHİR”

TBMM Sanayi, Ticaret, Güç, Doğal Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komitesi Lideri, AK Parti Bursa Milletvekili Mustafa Varank da hoş bir açılış vesilesiyle Seydişehir’de olmaktan duyduğu memnunluğu lisana getirerek, “Seyit Harun Veli Hazretlerinin mescidinin, türbesinin etrafında Uğur Liderimizin ilçe belediyemizle uyum halinde yaptığı çok hoş bir etraf düzenlemesinin açılışını gerçekleştiriyoruz. Konya, kutlu bir kent. Selçuklu’ya başşehirlik yapmış bir kent ve ecdadımız, buralarda, bu yapıtları yaparak, mescitleri, türbeleri yaparak, hamamları yaparak aslında yalnızca kendi eş vakitlerindeki vatandaşlarına, kardeşlerine, hizmet etmek için bu yapıtları üretmemişler; bu eserler, aslında bu topraklara vurulmuş birer mühür. Buraları ebediyen Türkiye Cumhuriyeti payidar hayli İslam beldesi kılacak en hoş mühürler” cümlelerini kullandı.

“BU HİZMET KERVANINA DEVAM EDECEĞİZ”

Siyaseti, makam, rütbe, koltuk, başkanlık, vekillik ve bakanlık için yapmadıklarına dikkati çeken Varank, şöyle devam etti:

“Biz siyaseti, şayet karşımızdaki hemşerilerimiz bize bir ‘Allah razı olsun’ cümlesi kuruyorsa en büyük rütbe bizim için o. Bunun için yapıyoruz. Hemşerilerimiz ‘Allah sizden razı olsun şuradaki düşüncemi giderdiniz, teşekkür ederim’, ‘ya şuraya şu hizmeti getirdiniz, Sayın Cumhurbaşkanımızdan Allah razı olsun, teşekkür ederim’ diyorsa biz o vakit yanlışsız siyaseti yaptığımızı anlıyoruz. Rütbelerin en büyüğüne eriştiğimize inanıyoruz. İnanıyoruz ki; siz bedelli hemşerilerimiz, şimdiye kadar olduğu üzere 31 Mart’tan sonra da bu hizmet anlayışını takdir edecek, bizim projeci, hizmetten yana olan, yatırımlardan yana olan, vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştıran, konforunu artıran, kentlerimizi daha yaşanabilir kılan siyaset anlayışımızdan yana oy kullanacak ve inşallah bizler de bu hizmet kervanına devam edeceğiz” diye konuştu.

Konuşmaların akabinde Konya Büyükşehir Belediyesi’nin Seydişehir’de yürüttüğü Seyyid Harun Veli Etraf Düzenlemesi’nin ikinci etabının açılışı yapıldı.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

REKLAM ALANI
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

ankara web tasarım law office wordpress hosting ingilizce kursu siyasi danışmanlık ankara haberler Renault Yedek Parça Ankara Çıkışlı Karadeniz Batum Turu Dacia Yedek Parça Fluence Yedek Parça iveco yedek parça ankara Güneş Enerjisi İmplant Süt Sağım Makinesi Yedek Parça Casıo g shock forklift aküsü Pt100 ankara ceza avukatı Ankara endoskopi labomat Beta Law dacia yedek parça güç trafosu oto yedek parça dunnage airbag e-imza check up Huzurevi damla etiket radyal fan tez hazırlama fiyatları iç mimar jean Hobi Bahçesi Yatırımı etiler pilates değer kaybı Adblue yer yıkama makinesi Baharat Çeşitleri çevrimiçi yedek parça