Dolar 32,5061
Euro 34,7169
Altın 2.487,48
BİST 9.524,59
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Antalya 23°C
Az Bulutlu
Antalya
23°C
Az Bulutlu
Cum 21°C
Cts 22°C
Paz 22°C
Pts 24°C

‘Dijitalde Hayat Kolay’ projesi yeni döneminde de kadınları dijital dünyaya hazırlıyor

Türkiye’ye Paha projeler üreten Türk Telekom, ‘Dijitalde Hayat Kolay’ projesinin yeni periyodunda başta zelzele bölgesindeki bayanlar olmak üzere tüm bayanlara dijital okuryazarlık ve dijital pazarlama eğitimleri sunarak ekonomik ve toplumsal hayatta daha etkin ve eşit yer almalarına katkıda bulunuyor. 

‘Dijitalde Hayat Kolay’ projesi yeni döneminde de kadınları dijital dünyaya hazırlıyor
REKLAM ALANI
7 Mart 2024 17:36
22
  • Türkiye’ye Paha projeler üreten Türk Telekom, ‘Dijitalde Hayat Kolay’ projesinin yeni periyodunda başta sarsıntı bölgesindeki bayanlar olmak üzere tüm bayanlara dijital okuryazarlık ve dijital pazarlama eğitimleri sunarak ekonomik ve toplumsal hayatta daha etkin ve eşit yer almalarına katkıda bulunuyor. 
  • Yeni devri 8 Mart Dünya Bayanlar Günü öncesinde duyurulan ‘Dijitalde Hayat Kolay’ projesi kapsamında sunulan eğitimlerin sonunda 40 teşebbüsçü bayana mentörlük, 20 teşebbüse ise hibe takviyesi sağlanacak.
  • Türk Telekom CEO’su Ümit Önal, projenin yeni devrine ait yaptığı açıklamada; “Türkiye’nin dijital dönüşümüne liderlik ederken tıpkı vakitte teknolojinin iyilik ve faydaya dönüştüğü projeleri hayata geçirmeye devam ediyoruz. 8 Mart Dünya Bayanlar Günü öncesinde projenin yeni periyodunu başlattığımızı duyurmaktan memnunluk duyuyoruz. Bu sene zelzele bölgesinin kalkınmasına takviye olmak emeliyle sarsıntıdan etkilenen bayanlara öncelik tanıyacağız” dedi.

 

Türk Telekom, teknolojiyi güzellik ve yarara dönüştürme prensibi ile yürüttüğü kurumsal toplumsal sorumluluk çalışmalarına devam ediyor. Türk Telekom, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) ve Habitat Derneği iş birliğinde hayata geçirilen ‘Dijitalde Hayat Kolay’ projesi kapsamında bayanlara yönelik dijital okuryazarlık ve dijital pazarlama eğitimleri sunuluyor. 2019 yılından bugüne 15 bin bayana erişilen proje kapsamında yüz yüze ve çevrimiçi gerçekleşecek eğitimlerle, bayanların dijital yetkinliklerini geliştirmeleri ve ürettikleri eserleri çevrim içi kanallardan pazarlamaları amaçlanıyor.

ARA REKLAM ALANI

Türk Telekom CEO’su Ümit Önal, ‘Dijitalde Hayat Kolay’ projesinin yeni devrine ait açıklamalarda bulunarak şunları lisana getirdi: “Türk Telekom olarak, Türkiye’ye Paha anlayışıyla, teknolojiyi düzgünlük ve yarara dönüştüren çalışmalarımızı sürat kesmeden sürdürüyoruz. ‘Dijitalde Hayat Kolay’ projemizin evvelki devrine ait gerçekleştirdiğimiz toplumsal tesir raporuna nazaran iştirakçilerimizin %90’ından fazlası eğitimlerimizden memnuniyetini lisana getirdi. Fikirlerini teşebbüse dönüştürerek hibe takviyesi alan bayan girişimcilerin %90’ının satışlarında artış gözlemlendi ve %60’ının yeni müşteriler kazandığı ölçümlendi. Bu olumlu tabloyu göz önünde bulundurarak 8 Mart Dünya Bayanlar Günü öncesinde ‘Dijitalde Hayat Kolay’ projemizin yeni periyodunu başlatmaktan memnunluk duyuyoruz. Türkiye’de bayanların dijital okuryazarlık, dijital pazarlama, e-ticaret üzere alanlarda yetkinliklerini artırmalarını ve teknolojinin hayatı kolaylaştıran ve teşebbüslerini geliştirmelerine fırsat sunan imkanlarını yakından tanımalarını amaçlıyoruz. Projenin yeni devrinde sarsıntı bölgesinin kalkınmasına katkıda bulunmayı odağımıza alıyor, mentörlük ve hibe süreçlerimizde bölgeden yapılacak müracaatları önceliklendiriyoruz. Yıl sonuna kadar 15 bin bayana ulaşmayı hedeflediğimiz projemizde, çok bedelli paydaşlarımız ve istekli eğitmenlerimizin dayanağı ve dijital teknolojilerin sunduğu imkanlarla bölge halkının ve Türkiye genelindeki bayanların ekonomik ve toplumsal hayata daha güçlü katılmalarını sağlamayı hedefliyoruz. Bu vesileyle başarılarıyla hepimize ilham veren teşebbüsçü bayanların sayısının artmasını diliyor, tüm bayanların 8 Mart Dünya Bayanlar Günü’nü kutluyorum.”

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Lideri M. Rifat Hisarcıklıoğlu “Kadın girişimciliğini geliştirmek, daha donanımlı hale getirmek, girişimcilik kültürünün bayanlar ortasında gelişmesini sağlamak emeliyle çıktığımız yolda, biliyoruz ki ülkelerin kalkınması bayan emeğinin iktisada yansıması ile mümkündür. Bayanın işgücüne iştiraki ekonomik ve toplumsal hayatın sürdürülebilirliği açısından bir gerekliliktir. Ülkemize daha fazla bayan teşebbüsçü kazandırmak, bayanların iş hayatında daha fazla yer edinmelerini sağlamak üzere 81 vilayette 7 bin üyesiyle faaliyet gösteren Türkiye’nin en yaygın ve büyük bayan girişimcilik teşkilatı olan TOBB Bayan Teşebbüsçüler Kurulu’nu kurduk. Süratle dijitalleşen çağda gelişen teknolojinin getirdiği yeniliklere bayanları teknolojik yetkinliklerini artırarak ve güçlendirerek hazırlamak, kadın-erkek eşitsizliğini azaltarak daha paylaşımcı bir ekonomik büyüme sağlamanın en değerli yollarından biridir. Dijitalde Hayat Kolay Projemizin yeni periyodunun 8 Mart Dünya Bayanlar Gününde başlaması ise güne ve projeye farklı bir paha katıyor. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği olarak, projeye verdiğimiz takviyenin haklı gururu ile paydaşı olduğumuz Dijitalde Hayat Kolay Projemizin bilhassa zelzele bölgesindeki bayanlar başta olmak üzere maksadına hizmet etmesini diliyor, 8 Mart Dünya Bayanlar Günü’nü kutluyorum” dedi.

“Kadınların dahil olduğu bir iktisat sırf daha kapsayıcı ve eşitlikçi olmakla kalmaz, birebir vakitte daha müreffeh de olur” diyen Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) Türkiye Mukim Temsilcisi Louisa Vinton da “Bu nedenle UNDP, zelzele bölgesindeki bayanların dijital araçların avantajlarından yararlanmasını sağlayan ortak projemizi genişletmekten memnuniyet duyuyor. Bayanlara yatırım yapmak, bölgenin daha süratli ve daha kalıcı toparlanmasına yardımcı olacaktır” halinde konuştu.

Habitat Derneği İdare Şurası Lideri Sezai Hazır ise “Dijitalleşmenin günümüz dünyasındaki ehemmiyetinin farkındayız ve Habitat Derneği olarak bayanlar başta olmak üzere bireylerin dijital yetkinliklerinin arttırılması ismine birçok proje gerçekleştiriyoruz. Bu manada hayata geçirdiğimiz projelerimizden biri olan ‘Dijitalde Hayat Kolay’ projemizin yeni devrinin 8 Mart Dünya Bayanlar Günü üzere manalı bir günde başlangıcını yapmaktan da epeyce memnunuz. Habitat Derneği olarak zelzele bölgesinin kalkınmasına yönelik çalışmalar ana odağımızda yer alıyor. Bu devir proje kapsamında mentörlük ve hibe desteklerimizde zelzeleden etkilenen bölgelerde faaliyet gösteren teşebbüsçü bayanların önceliklendirilecek olması bu açıdan bizler için hayli kıymet taşıyor. Başta zelzele bölgesindeki teşebbüsçü bayanlar olmak üzere tüm Türkiye’deki teşebbüsçü bayanların dijital yetkinliklerinin güçlendirilerek ekonomik ve toplumsal hayata iştiraklerini desteklemeye devam edeceğiz. Bu vesile ile tüm bayanların 8 Mart Dünya Bayanlar Günü’nü en içten halde kutlarım” dedi. 

Yeni periyotta 20 teşebbüse hibe dayanağı verilecek

2019 yılından bu yana 15 bin bayanın yararlandığı ‘Dijitalde Hayat Kolay’ projesinin yeni devrinde hem hedeflenen kişi sayısı hem mentörlük ve hibe takviyesi sunulacak teşebbüs sayısı artırıldı. Sağlanacak eğitimler, düzenlenecek atölye çalışmaları, mentörlük ve hibe dayanağı ile başta zelzele bölgesindeki bayanlar olmak üzere projeye katılan tüm bayanların teşebbüslerini büyütmeleri amaçlanıyor. Projede, dijital pazarlama eğitimlerine katılanlar ortasından belirlenecek 500 bayan, tasarım odaklı düşünme atölyeleri ile teşebbüslerinin amaç kitlesini daha ayrıntılı kıymetlendirme, tesirli pazar ve müşteri tahlili yapmayı deneyimleme imkanı bulacak. Atölyeyi tamamlayan 500 bayan ortasından belirlenecek 40 bayan teşebbüsçü ise e-ticaret süreçlerinde karşılaştıkları sorunlardan, teşebbüslerini büyütme evresinde yaşadıkları meselelere kadar farklı bahislerde alanın uzmanlarından mentörlük dayanağı alacak. Mentörlük sürecini tamamlayan iştirakçiler ortasından heyet değerlendirmesi ile belirlenecek 20 bayan teşebbüsçü ise hibe takviyesi alarak teşebbüslerini büyütme fırsatı yakalayacak. Tüm Türkiye’den katılama açık olacak mentörlük ve hibe süreçlerinde zelzele bölgesinden ve teşebbüsleri sarsıntıdan etkilenen adaylara değerlendirmede öncelik tanınacak. 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

REKLAM ALANI
ETİKETLER: , , , ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.