Dolar 32,5004
Euro 34,6901
Altın 2.496,45
BİST 9.693,46
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Antalya 22°C
Parçalı Bulutlu
Antalya
22°C
Parçalı Bulutlu
Paz 23°C
Pts 25°C
Sal 27°C
Çar 25°C

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı ve Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Antalya Belediye Başkan Adayı Muhittin Böcek Antalya basınıyla buluştu

Antalya Büyükşehir Belediye Lideri ve Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Antalya Belediye Lider Adayı Muhittin Böcek, basın mensuplarıyla proje tanıtım toplantısında bir ortaya geldi. 77 projeyle yola çıktıklarını, 182 proje tamamladıklarını söyleyen Lider Böcek, 132 yeni projenin de tanıtımını yaptı.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı ve Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Antalya Belediye Başkan Adayı Muhittin Böcek Antalya basınıyla buluştu
REKLAM ALANI
28 Şubat 2024 00:12
23

Antalya Büyükşehir Belediye Lideri ve Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Antalya Belediye Lider Adayı Muhittin Böcek, basın mensuplarıyla proje tanıtım toplantısında bir ortaya geldi. 77 projeyle yola çıktıklarını, 182 proje tamamladıklarını söyleyen Lider Böcek, 132 yeni projenin de tanıtımını yaptı. Lider Böcek, “Gençlerimizin, bayanlarımızın, çocuklarımızın, büyüklerimizin özgürce yaşayabileceği, aydınlık bir Antalya için azimle gururla çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi.

Antalya Büyükşehir Belediye Lideri Muhittin Böcek, basın mensuplarıyla buluştu. Geniş bir iştirakin olduğu toplantıda Lider Böcek’in 5 yılda kente kazandırdığı hizmetler anlatılırken, yeni periyotta hayata geçireceği 132 projenin tanıtımı yapıldı. “Beş yıl evvel planlı, kurallı ve kimlikli bir kent için geliyoruz” dediklerini hatırlatan Lider Muhittin Böcek, “Dünyanın göz bebeği Antalya’mız için borç lügatı yapmadan çalışmalara başladık. Antalya’ya hizmet eden herkese teşekkür ettik. Yarım kalan projeleri tamamladık. Vazifeye geldiğim de hiç unutmam ASAT’ın elektrikleri kesilecek dediler. 2018 Ağustos ayından 2019 Mart ayına kadar 78 milyon liralık elektrik borcu ödenmemiş. Aylık 5 milyon 130 bin TL faiz ödüyorduk. Gerekli tasarrufları yaptık. Hiçbir çalışma arkadaşımızı siyasi görüşü nedeniyle cezalandırmadık. Yalnızca 28 arkadaşımız siyaset yaptığı için disiplin konseyi kararı ile işten çıkarıldı, 38 arkadaşımızın misyon yeri değişti. Toplumsal belediyecilik unsuruyla kimseyi kırmadan Antalya’mızın aydınlık geleceği için çalıştık” dedi. 

ARA REKLAM ALANI

EXPO’YU CANLANDIRACAĞIZ

Beş yıllık misyon müddetinde birçok olumsuzluk ile karşı karşıya kalmasına karşın Antalya’ya hizmetin hiç aksamadığını söyleyen Muhittin Böcek, “Antalya’da 2 olan şenlik sayısını 8’e çıkardık. Ülkede ortaya çıkan ekonomik krize karşın hizmetlerimiz hiç aksamadı. Hatırlarsınız hükümet EXPO alanına tramvay yapıyoruz diye lansman yaptı. Seçimden sonra EXPO’nun tramvay parasını, 379 milyon TL’yi Antalya Büyükşehir Belediyesi’nden parasını aldılar. Bugünün parasıyla 2 milyar TL’dir. EXPO için  Antalya’daki bütün belediyelerin gerçekleşen bütçelerinin binde 2’sini aldılar. Şu an EXPO’da sünnet düğünü yapılıyor. EXPO hevesimiz 6 ay sürdü, sonrasında atıl bir biçimde bırakıldı. Antalyalı vatandaşlarımızın parasını oraya yatırdık. Artık düğün yapılıyor. Yeni periyotta Antalya Büyükşehir Belediyesi olarak EXPO alanında gastronomi şenliği üzere birçok aktiflik yaparak EXPO alanını canlı tutacağız. EXPO alanına yönelik tarım ve turizm alanına yönelik değerli projelerimiz olacak” diye konuştu.

HALKIMIZA EN UCUZ SUYU SUNUYORUZ

Sosyal belediyecilik anlayışı ile bütün vatandaşlara dokunmaya çalıştıklarını lisana getiren Lider Muhittin Böcek, şunları anlattı: “Yerelden kalkınma projesiyle bugüne kadar yapılmayan birçok proje hayata geçirdik. Çiftçimize, üreticimize makine teçhizat istikametinden gerekli bütün dayanakları, teknolojik yenilikleri sunduk. Hayvancılıkla uğraşan vatandaşlarımıza yönelik 50 ton suyu 50 TL yaptık. Türkiye’nin en ucuz suyunu halkımıza sunan belediyeyiz. 5 ton suyu 5 TL yaptık.  Şu an beş ton su bir ekmekten daha ucuz. Bunları daima tasarrufla yaptık. Toplumsal yardım alan vatandaşlarımıza 10 tona kadar suyu fiyatsız yaptık. Engelli bireylerimize yönelik yüzde 10 olan su indirimi yüzde 40’a çıkarttık.  Üniversite öğrencilerimize 5 ton suyu fiyatsız yaptık. Artık 10 tona çıkartıyoruz.” 

182 PROJE TAMAMLADIK

Antalya’ya kıymetli bir altyapı yapı yaptıklarını aktaran Muhittin Böcek, şöyle devam etti: “3 bin 311 km içme suyu sınırı yaptık. Türkiye’de 30 Büyükşehir ortasında bu bir birincidir. 514 km kanalizasyon yaptık. Aksu’ya gidin orda köfteciler vardır yanında kokudan durulmazdı. Kepez ilçesine 162 km kanalizasyon yaptık. Finike’nin denizin kenarındaki 8 mahallede kanalizasyon yoktu. Bunları dahi tamamladık. Beş yıllık süreçte 77 projeyle yola çıktık 182 proje tamamladık. Antalya’mız konserlerin iptal edilmediği siyaset üstü bir kenttir. Antalya’mızda ne Ata’mızdan ne de Cumhuriyeti’mizden öden vermedik, vermeyeceğiz. Biz evvel bize seven seçen insanlara Allah’ımıza hesap veriyoruz. Sonra halkımıza hesap veriyoruz. Ben Antalya’da 2002 yılından itibaren muhalefette çalışan bir belediye lideriyim. Antalya’nın en büyük fuar ve kongre merkezini yaptık. Doğalgazı bitmiş bir Konyaaltı inşa ettik.” 

HERKESE DOKUNUYORUZ

Antalya’da 7’den 77’ye herkese dokunuyoruz diyen Lider Muhittin Böcek, “Geleceğimizin teminatı çocuklarımıza yatırım yapıyoruz. 11 kreş yaptık. Bizim anlayışımızda belediyecilik insanların hayatlarını kolaylaştırmaktır. Kovid periyodunu hatırlayın. Yeri geldi hesaplarımıza bloke kondu. Biz oradaki insanlara yardım ettik. Askıda fatura uygulaması yaptık. Birçok vatandaşımıza takviye olduk. Belediye mülklerimizde kiralarımızı öteledik. Esnafa yönelik 23 TL olan su fiyatını 11 TL’ye düşürdük. Toplumsal belediyecilik anlayışı ile öğrencilerimize 8 bin TL burs takviyesi veriyoruz. Antalya’da İmar yönetmeliğini güncelledik. Bütün belediye lideri arkadaşlarımızı davet ederek, yaptık. Ben bilirim anlayışı ile yapmadık. 2022 yılında Sarsıntı Master Planı çalışmalarına başladık. 19 ilçenin yapı stokunu envanterini çıkartıyoruz. Bütün belediyelerimize 7 sefer yazı yazdık. Serik ve Kepez Belediyesi yapı stoku envanterini göndermedi. İnsanların zelzele olmadan can güvenliği kıymetli bizler için. Biz insanlarıma dokunuyoruz” diye konuştu. 

UCUZ SİYASET YAPMAYIN

Hizmetin hasedi olmaz diyen Lider Muhittin Böcek, konuşmasını şöyle sürdürdü: “26 milyon vatandaşa hizmet ediyoruz. Burası Antalya; bu türlü denizi, kumu, antik kenti olan diğer bir kent yok. Bilhassa Kültür ve Turizm Bakanımıza sesleniyorum. Halka hizmet hakka hizmettir. Biz Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Turizm Bakanlığı işbirliği ile Belek Arıtma’yı yaptık. 20 yıl Antalyalının atıksu gelirini verdik. Sayın Bakan geçtiğimiz günlerde Kemer’de arıtmayı ziyaret etmiş. Kültür ve Turizm Bakanlığı olarak Kemer Arıtma’yı yakında bitiriyoruz demişler. 14-28 Mayıs’ta Sayın Cumhurbaşkanı Antalya’ya geldi. Ona da palavra söylediler. ‘CHP’li belediyeler arıtma yapmıyor biz yapıyoruz’ diye. Kimse babasının malını bağışlamıyor. Kimse kusura bakmasın burası Antalya. Antalya Büyükşehir Belediyesi işbirliğiyle, Muhittin Böcek ve Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy imzası ile 27 yıl Kemer’de atıksu gelirimizi verdik. Müteahhitlik mutabakatı üzeredir. Ne var bunda. Bu projeyi Antalya Büyükşehir Belediyesi işbirliğiyle ile yapıyoruz deyin. Bu kadar ucuz siyaset neden yapılır?” 

Geçtiğimiz beş yıllık süreçte ek bütçeler yapmak zorunda kaldıklarını aktaran Muhittin Böcek, “Yaptığımız 1.8 milyar TL’lik bütçe mazot ve güç parasıdır. 2022 yılında Ekim ayında ASAT’a 34 milyon elektrik parası geldi. 2023 yılı Ekim ayında ise 184 milyon elektrik parası geldi. Yalnızca bir aylık elektrik bedeli bu. Türkiye’de 30 Büyükşehir Belediye ortasında sudaki KDV indirimini birinci uygulayan belediyeyiz” dedi.

BİZİM SEVDAMIZ ANTALYA

“Biz kimseyi ötekileştirmeyeceğiz” diyen Lider Böcek, “Bizim sevdamız Antalya’dır. Gazipaşa’dan Kaş’a kadar. Bir mahallede kaç oy aldık diye bakmadım. Benim hayatımın geçtiği kent Antalya. Hayatımın ikinci ömrünü verdiği bu kentte gençlere, bayanlara, çocuklara, büyüklerimize özgürce yaşayabileceği, aydınlık bir kente azimle gururla devam edeceğiz. Türkiye’nin ittifakı kurulmuştur. Antalya’da Antalya’nın ittifakı kurulmuştur. Ben kendisini Türkiye Cumhuriyeti kabul eden ezana, al bayrağı sahip çıkan, Cumhuriyetin kıymetlerine sahip çıkan, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün yolunda yürüyen AK Partili, ülkücü vatandaşımın da oyuna talibim. Tüm ittifakın belediye lideriyim. Bütün vatandaşların memnuniyeti sonucunda ‘Herkesin Başkanı’ olmaya devam edeceğim” sözlerini kullandı.

ALTIN PORTAKAL’I SEÇİME KURBAN ETTİLER

Basın mensuplarının sorularını da yanıtlayan Lider Muhittin Böcek, Altın Portakal Sinema Festivali’nin 60’ıncı yılında hükümetin baskısıyla iptal edildiğini söyledi. Devletin dört tane bakanının açıklama yaptığını hatırlatan Lider Böcek, “Herkesin özgürce yaşadığı bu kentte yalnızca seçime kurban ettiler kimse kusura bakmasın. Türkiye ittifakının takviyesiyle tekrar vazifeye geleceğiz ve Altın Portakal’ın altmışıncısını Muhittin Böcek olarak yapacağım” dedi.

SİYASET BU TÜRLÜ UCUZ OLMAMALI

Yeni periyot için hazırladıkları vizyon projelerin tüm vatandaşlara dokunacağını aktaran Lider Böcek, Fransız Kalkınma Ajansı’ndan buldukları 59 milyon 850 bin Euro’luk krediye hazine garantisi verilmediğini hatırlatarak, “Fransız Kalkınma Ajansı bize güvendi krediyi çıkardı. Büyükşehir Belediyesi Meclisi’nde bu krediye Ak Parti’li arkadaşlar ret verdi. Antalya’da seçim siyaset bu kadar bu türlü ucuz mu olur? Bu türlü küçük işlerle uğraşılır mı? Artık bu krediyle yılda 500 milyon lira harcadığımız atık çamuru bertarafı için yakma tesisi kuracağız. Süratle gelişen Altıntaş bölgesinin nüfusa yönelik Lara Arıtması’nın kapasitesini iki katına çıkaracağız. Ayrıyeten Altıntaş bölgesinin alt yapısını, pazar yeriyle, spor alanlarıyla kısa müddette tamamlayacağım” diye konuştu.

TARLADA İZİ OLMAYANIN HARMANDA YÜZÜ OLMAZ

Türkiye’nin turizmden 45 milyar dolar olan gelirinin 20 milyar dolarının Antalya’dan sağlandığının altını çizen Lider Böcek, 26 milyona mesken sahipliği yaptıklarını lakin 2.696.249 nüfusa nazaran devletten hisse aldıklarını kaydetti. Kundu turizm yoluyla ilgili proje için turizmcilerle birlikte Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy’u ziyaret ettiklerini anlatan Lider Muhittin Böcek, “Bakanımız paramız yok dedi. Antalya’dan kazanıp Antalya’ya yatırım yapılmıyor. En azından burada yarısını siz verin dedik onu da vermediler. Artık toplantılar yapıyor Sayın Bakanımız muhtarlarımıza falan, belediye lideri adaylarıyla çalışıyorlar. Arkadaşlar Antalya’da tarlada izi olmayanın harmanda yüzü olmaz” sözünü kullandı. 

EMEKLİLERE HAYAT KÖYÜ

Antalya’da 490 bin emekli yaşadığı bilgisini veren Lider Böcek, “O emekli minimum fiyat bile alamıyor şu anda. Yazık değil midir? Şayet bir ülke emeklisine sahip çıkamıyorsa ondan bir şey olmaz denir. Bizim yaşlılarımızın konaklayabileceği Ömür Köyü, Yaşlı Bakım Meskenleri projelerimiz var. Ayrıyeten şehit yakınlarına, dul ve yetimlerine yönelik bir çalışma içerisindeyiz. İnsanların yanında olacağım” dedi.

107 MECLİSİN 71’İNE KATILMAYANLAR BÜYÜKŞEHİR’E TALİP OLMAYA ÇALIŞIYOR

“Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na talip olan arkadaşlara bir kelamım var” diyen Lider Böcek Büyükşehir Belediye Başkanlığı’ndan evvel 20 yıl Konyaaltı Belediye Başkanlığı yaptığını hatırlatarak, şunları kaydetti:  “20 yılda toplam 10 ya da 15 kere büyükşehir belediye meclisi toplantısına katılamadım. Artık Büyükşehir‘e talip olan arkadaşlar son beş yıllık süreç içerisinde 107 meclis toplantısının 71’ine katılmamış. Hani rakibiniz diyorsunuz ya, rakibim yok benim rakibim kendim. Şayet bir yere talip olduysanız kent ismine, ilçenizin A’dan Z’ye her şeyiyle ilgileneceksiniz. Gösteri yapma yeri değildir meclisler. 107 meclisin 71’ine katılmayan arkadaş Büyükşehir‘e talip olmaya çalışıyor. Kimse kusura bakmasın. Siyaset insanların gözünü boyamak insanlara yanlış şey söylemek değildir. Ben kendimi Antalya’ya adadım derken, 20 yılda 10 yahut 15 kez meclise katılmamışım. Sen 5 yılda 107 meclisin 71’ine katılma, oradan Bakanlığın yapacağı işleri konuş, hakikat olmayabilir. Biz Antalya’da hemşerilerimizi kandırmadık. Hiç olmayacak şeyleri konuşmadık. Hizmetin hasedi olmaz. Antalya’mız için çivi çakan iktidarıyla muhalefetiyle belediye liderlerine kurum kuruluşlarımıza her ortamda teşekkür etmeden çekinmedik” 

125 AKILLI KAVŞAK

Ulaşımla ilgili sorulara da yanıt veren Lider Böcek, son 5 yılda Antalya nüfusunun 184 bin 549 kişi arttığını, 387 bin 696 yeni aracın trafiğe çıktığını kaydederek, şunları aktardı: “Bunun içinde servisler yok. Sarsıntıdan sonra 11 vilayetten gelen vatandaşlarımız yok. Rus-Ukrayna savaşından sonra gelen yabancı plakalar yok. Misyona geldikten sonra ne bir cadde kapattım, ne bir yanlış bir süreç yaptım. 125 hem uzaktan erişim hem akıllı kavşak yaptık. Cırnık köprüsünü genişlettim, 4-5 şeride çıkardım. Trafik denetleme merkezi kurduk, Gazipaşa’ya kadar tüm trafik ışıkları kontrolümüzdedir. 102 yeni otobüs aldım. İktidar oldun mu yapman gerekenler çok açıktır, belirlidir. Etraf yolları yapılmalı. Süratli tren ihalesi yapıldı artık. Her seçim devri bir ihale yapılıyor bu yollarla ilgili. Antalya da bunlara artık yani kâfi diyecek diye düşünüyorum.”

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

REKLAM ALANI
ETİKETLER: , , , ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.