Dolar 32,1900
Euro 34,9486
Altın 2.465,80
BİST 10.899,28
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Antalya 26°C
Hafif Yağmurlu
Antalya
26°C
Hafif Yağmurlu
Per 29°C
Cum 31°C
Cts 26°C
Paz 24°C

Akbank’tan Girişim Bankacılığında Ana Banka Olma Hedefi ile Uçtan Uca Hizmet Modeli

Akbank, Türkiye’nin teşebbüs ekosisteminin ana bankası olma maksadı ile güçlü atılımlarına devam ediyor. 2023 yılında Akbank Teşebbüs Bankacılığı’nı hayata geçiren Banka, bu yıl da Ak Portföy ve ARYA Yatırım Platformu iş birliğinde girişimcilere özel uçtan uca hizmet modelini geliştirdi.

Akbank’tan Girişim Bankacılığında Ana Banka Olma Hedefi ile Uçtan Uca Hizmet Modeli
REKLAM ALANI
13 Mart 2024 21:12
26

Akbank, Türkiye’nin teşebbüs ekosisteminin ana bankası olma maksadı ile güçlü atılımlarına devam ediyor. 2023 yılında Akbank Teşebbüs Bankacılığı’nı hayata geçiren Banka, bu yıl da Ak Portföy ve ARYA Yatırım Platformu iş birliğinde girişimcilere özel uçtan uca hizmet modelini geliştirdi. Böylelikle start-up’lar ve teknogirişimler gereksinim duydukları finansal eserler ile mentorluk, network ve danışmanlık üzere hizmetlere tek adresten ulaşabiliyor. 

Akbank, teşebbüslere yönelik yeni jenerasyon hizmet modelini Akbank Teşebbüs Bankacılığı çatısı altında teknogirişimler ve start-up’larla buluşturacak. Teşebbüslerin güçlenmesi ve memleketler arası arenaya açılmasında gereksinim duydukları tüm hizmetleri uçtan uca sunmaya hazırlanan Akbank, bu doğrultuda Ak Portföy ve ARYA Yatırım Platformu ile de stratejik iştirak başlattı.  

ARA REKLAM ALANI

Türkiye’nin teşebbüs ekosisteminin ana bankası olma amacı ile güçlü atılımlarda bulunduklarını belirten Akbank KOBİ Bankacılığı Genel Müdür Yardımcısı Bülent Oğuz; “Uluslararası arenadaki tüm zorluklara karşın, canlılığını ve cazibesini koruyan ekosistemimizi ileri taşımak için finansal eserler ile danışmanlık ve mentorluk üzere hizmetlerin teşebbüslerle buluşturulması gerektiğine inanıyoruz. Bu doğrultuda Akbank’ın gücü, tecrübesi ve uzmanlığını Akbank Teşebbüs Bankacılığı çatısı altında ekosistemimizin hizmetine sunuyoruz. Teşebbüslerin dinamik yapısına uygun olarak geliştirdiğimiz avantajlı hizmetler ve finansman eserlerimizin yanında, Ak Portföy ve ARYA Yatırım Platformu ile oluşturduğumuz servis modeliyle girişimcilerin yanlarında olmaya hazırız. Girişimciliği, Türkiye’nin ekonomik büyümesi ve sürdürülebilir kalkınması için hayati bir öge olarak görüyoruz. Bu doğrultuda en iyiyi ve en yeniyi sunmayı ve girişimcilerin birinci adresi olmayı hedefliyoruz” dedi.

Hayata geçirilen iş birliği hakkında bilgi veren Ak Portföy Genel Müdürü Mehmet Ali Ersarı, “500 milyar eşiğini aşan varlık büyüklüğü ile özel kesimde Türkiye’nin başkan portföy idare şirketi ve dünyanın en büyük 500 portföy idare şirketinden biri olarak, ülkemizde yatırım alanındaki güçlü dönüşümün öncülüğünü üstleniyoruz. Türkiye girişimcilik ekosistemine yönelik çalışmalarımız da bu stratejik gayenin kıymetli bir kesimi olacak. Bugün de Akbank Teşebbüs Bankacılığı ile Türkiye girişimcilik ekosistemine büyük katkılar sunacağına inandığımız yeni iş birliğimize adım atmanın heyecanı içerisindeyiz. Bu iş birliği, teknoloji, ihracat, kurumsal strateji, insan kaynakları, tertip ve dijital dönüşüm üzere hususlarda tıpkı vakitte üst seviye danışmanlar, mentorlar, yatırımcılar ve start-uplar’dan oluşan güçlü bir ekosistem de yaratacak. Oluşturacağımız bu yeni sisteminin ve Teşebbüs Bankacılığı sinerjisinin, girişimcilerin beklentilerini ziyadesiyle karşılayacağına yürekten inanıyorum” diye ekledi.

ARYA Yatırım Platformu Kurucusu Ahu Büyükkuşoğlu Serter ise “Toplumsal ve ekonomik kıymet yaratarak, toplumu değiştirmek maksadıyla cinsiyet istikrarını gözeterek platformumuzu kapsayıcılık üzerine tekrar inşa ediyoruz. Yeni misyonumuz ile birlikte Türkiye’nin birinci cinsiyet istikrarlı fonunu kurduk. Cinsiyet istikrarı aslında bizim kalkınma gücümüzü yansıtıyor. Bu bedeli ortaya çıkarmak ve bayanların eşit fırsatlarla girişimcilik ekosisteminde yer almasını desteklemek üzere, Arya Yatırım Platformu olarak, ekonomik ve toplumsal yarar odaklı çalışmalara imza atıyoruz. Yeni devirde de Akbank’ın stratejik iştirakinde, girişimcilere yönelik daha kapsamlı dayanak ve fırsatlar sunarak, girişimcilik ekosistemine yeni bir soluk getirmeye hazırlanıyoruz. Bu iş birliği, teşebbüsçü atölyeleri, mentorluk programları, yatırıma hazırlık programları ve Yatırımcı Günleri üzere çeşitli çalışmalar aracılığıyla bayan girişimcilerin potansiyelini ortaya çıkarmaya ve finansmana erişimlerini kolaylaştırmaya hizmet edecek” dedi.

Alternatif Finansman ve Mentorluk Desteği

Akbank Teşebbüs Bankacılığı çatısı altında sunulan yenilikçi tahlilleri uçtan uca hizmet olarak sunmak üzere özel bir servis modeli tasarlandı. Böylelikle banka, yatırım, mentorluk ve network odaklı güç birliği ile teşebbüsçüler, her etapta destekleniyor.

Bu kapsamda Akbank Teşebbüs Bankacılığı müşterilerinin de yer alacağı 20 milyon dolar fiyatındaki teşebbüs sermayesi fonu kapsamında Ak Portföy ile muahede sağlandı. Ak Portföy Birinci Teknoloji Teşebbüs Sermayesi ile asgarî 300 bin dolar yatırım arayan Akbank Teşebbüs Bankacılığı teşebbüslerine dayanak sağlanacak.  

ARYA Yatırım Platformu iş birliğinde ise Akbank Teşebbüs Bankacılığı müşterileri, mentor ve melek yatırımcı ağına dâhil oluyor. Erken evre teknoloji teşebbüslerinin yatırım alma süreçleri için kapsamlı bir program da sunuluyor. 

Akbank, Teşebbüslere Yönelik Yeni Kuşak Hizmetlerini Tanıttı

Akbank Teşebbüs Bankacılığı teknoloji teşebbüslerinin ve start-up’ların, kuruluş kademesinden küresele açılımına kadarki tüm evrelerinde yanlarında olacak eser ve hizmetler sunuyor. Teşebbüslere özel müşteri temsilcilerinin yer aldığı yeni yapılanma kapsamında Akbank, İstanbul ve Ankara’nın akabinde İzmir’de de şube dönüşümünü hayata geçirecek. Böylelikle teknogirişimlere özel hizmet veren Müşteri İlgisi Yöneticilerinin yer aldığı şube sayısını 6’ya çıkaracak.

Akbank’ın start-up ve teknogirişimlere özel tasarladığı Teknogirişim Paketi’nde yeni teşebbüslere masrafsızlık ve chip-para dayanağı, özelleştirilmiş kredi süreçleri ile iş planına dayalı kredi değerlendirmesi, sıfır faizli Ticari Artı Para, TÜBİTAK ve KOSGEB takviyelerine özel Teminat Mektubu oranları, teknopark ve teknokentlerde faaliyet gösteren teşebbüslerin kira ödemeleri için chip-para takviyesi, özel maaş mutabakatı ve birçok eser ve avantajlar yer alıyor. 

Bankacılık dışı tahlillerle girişimcilerin yanında

Akbank Teşebbüs Bankacılığı, bankacılık dışı hizmetleriyle de farklılaşıyor. Teşebbüsler, Mükellef ve Workhy’den yurt içi ve yurt dışı şirket suramı ve büyüme takviyesi, Kolektif House’dan ortak ve esnek ofis kullanımı, Usemagnetiq’ten dijital pazarlama takviyesi, Paraşüt’ten ön muhasebe tahlili ve e-fatura hizmeti, AKÖde üzerinden e-ticaret ödeme altyapısı, Microsoft üzerinden Azure kredi dayanağı, Malogra’dan proje ve hibe danışmanlığı, MG Legal’den hukuk danışmanlığı üzere birçok eser ve hizmetten avantajlı formda yararlanıyor.

Akbank, yeni yapılanmasıyla Türkiye’nin girişimcilik ekosistemine güçlü bir dayanak sağlamayı hedefliyor. 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

REKLAM ALANI
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.