Dolar 32,8221
Euro 35,1421
Altın 2.449,46
BİST 10.771,36
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Antalya 35°C
Açık
Antalya
35°C
Açık
Paz 31°C
Pts 31°C
Sal 32°C
Çar 32°C

20. Akbank Kısa Film Festivali Yarışma Filmleri Açıklandı

25 Mart – 4 Nisan tarihleri ortasında gerçekleşecek 20. Akbank Kısa Sinema Şenliği kapsamında yer alan Ulusal ve Memleketler arası Kısa Sinema Müsabakalarının finalist sinemaları muhakkak oldu.

20. Akbank Kısa Film Festivali Yarışma Filmleri Açıklandı
REKLAM ALANI
4 Mart 2024 22:00
35

25 Mart – 4 Nisan tarihleri ortasında gerçekleşecek 20. Akbank Kısa Sinema Şenliği kapsamında yer alan Ulusal ve Milletlerarası Kısa Sinema Yarışlarının finalist sinemaları belirli oldu.

Türkiye’de kısa sinema alanında faal bir platform oluşturan ve bu yıl 25 Mart – 4 Nisan tarihleri ortasında hem fiziki hem çevrimiçi düzenlenecek 20. Akbank Kısa Sinema Festival’in müsabaka kısımlarına Türkiye ve dünyanın dört bir yanından toplam 2.421 kısa sinema başvurdu.

ARA REKLAM ALANI

‘Uluslararası Yarış Dünyadan Kısalar’ kısmına katılan, ortalarında Türkiye prömiyerini de yapacak 15 sinema ve ‘Ulusal Yarış Şenlik Kısaları Bölümü’ müracaatları ortasından 15 sinema ‘En Âlâ Sinema Ödülü’ için müsabakaya hak kazandı. Ayrıyeten 20 yaş altı direktörlere yönelik yapılan ‘Genç Bakışlar’ kısmına ise 7 sinema finalist olarak belirlendi.

‘En Güzel Film’ aday yapıtların direktörleri Akbank Sanat tarafından; Ulusal kategoride 75.000TL, milletlerarası kategoride 3.000 Dolar ile ödüllendirilecek. Genç Bakışlar kısmının kazanan direktör ise 30.000TL ile ödüllendirilecek.

10 gün boyunca yurt içi ve yurt dışından geniş iştirakli atölye çalışmaları ve söyleşileriyle sinemaseverlere varlıklı bir program sunacak olan 20. Akbank Kısa Sinema Şenliği hakkında ayrıntılı bilgi için: akbankkisafilmfestivali ve akbanksanat adreslerini ziyaret edebilirsiniz.

Uluslararası Yarış Dünyadan Kısalar Kısmı Adayları

  1. The New Hana Yönetmen: Jehona Berisha (Kosova)
  2. Cross My Heart and Hope to Die Yönetmen: Sam Manacsa (Filipinler)
  3. Lemon Tree Yönetmen: Rachel Walden (ABD)
  4. Square the Circle Yönetmen: Hanna Hovitie (Finlandiya)
  5. Oyu Yönetmen: Atsushi Hirai (Fransa, Japonya)
  6. And Me, I’m Dancing Too Yönetmen: Mohammad Valizadegan (İran, Çekya, Almanya)
  7. AliEN0089 Yönetmen: Valeria Hofmann (Arjantin, Şili)
  8. The Lovers Yönetmen: Carolina Sandvik (İsveç)
  9. Human Nature  Yönetmen: Mónica Lima (Portekiz, Almanya)
  10. The Red Sea Makes Me Wanna Cry Yönetmen: Faris Alrjoob (Ürdün, Almanya)
  11. The Veiled City Yönetmen: Natalie Cubides-Brady  (İngiltere)
  12. A Kind of Testament Yönetmen: Stephen Vuillemin (Fransa)
  13. Waking up in silence Yönetmen: Mila Zhluktenko, Daniel Asadi Faezi (Ukrayna, Almanya)
  14. Primetime Mother Yönetmen: Sonny Calvento (Filipinler, Singapur)
  15. The Two Lives of Sepideh Yönetmen: Soha Niasti (İran)

Ulusal Yarış Şenlik Kısaları Kısmı Adayları

  1. Zarafet ve Şiddet Arasında Yönetmen: Hoş Bahar Demirel
  2. Yeni Bir Yenilgiye Gereksinimim Yok Yönetmen: Tolga Özdemir 
  3. Kafamdaki Polis Yönetmen: Erdal Baran Şahin  
  4. Ben Süpermarket Değilim Yönetmen: Ekrem Ayhan Çakay  
  5. Görüşürüz Kaplumbağa Yönetmen: Selin Öksüzoğlu 
  6. Hangi Gece Büyüdüysem Yönetmen: Onur Güler 
  7. Sonunda Yönetmen: Resmiye Emir 
  8. Kaç Gün Sürecek Yönetmen: Abdullah Çeper 
  9. Kafamın İçinde Atlar Koşuyor Yönetmen: Onur Hüseyin Kılınç 
  10. Defineciler Yönetmen: M. Ozan Talay, Mehmet Fatih Destegüloğlu
  11. Dank Yönetmen: Tuvana Simin Günay
  12. Evcil Yönetmen: Deniz Uymaz
  13. Tarihte Yaşanmamış Olaylar Yönetmen: Ramazan Kılıç 
  14. Onun Kalesinde Yönetmen: Yasemin Demirci 
  15. Kurbağalar Yönetmen: Vehbi Bozdağ 

Genç Bakışlar Kısmı Adayları

  1. Sanrı Yönetmen: Arda Çatak
  2. İbrik Yönetmen: Tuana Öztürk
  3. Söylenmemiş Şeylerin Zamansızlığı Yönetmen: Demir Demirbağ
  4. Eve Dönüş Yönetmen: Demir Demirbağ
  5. Akrep ve Yelkovan Yönetmen: Medine Yılmaz
  6. İki Mavi Yönetmen: Mahur Uslu
  7. Yüzmek Yasaktır Yönetmen: Deniz Mıdık

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

REKLAM ALANI
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

ankara web tasarım law office wordpress hosting ingilizce kursu siyasi danışmanlık ankara haberler Renault Yedek Parça Ankara Çıkışlı Karadeniz Batum Turu Dacia Yedek Parça Fluence Yedek Parça iveco yedek parça ankara Güneş Enerjisi İmplant Süt Sağım Makinesi Yedek Parça Casıo g shock forklift aküsü Pt100 ankara ceza avukatı Ankara endoskopi labomat Beta Law dacia yedek parça güç trafosu oto yedek parça dunnage airbag e-imza check up Huzurevi damla etiket radyal fan tez hazırlama fiyatları iç mimar jean Hobi Bahçesi Yatırımı etiler pilates değer kaybı Adblue yer yıkama makinesi Baharat Çeşitleri çevrimiçi yedek parça