Dolar 32,8221
Euro 35,1421
Altın 2.449,46
BİST 10.771,36
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Antalya 35°C
Açık
Antalya
35°C
Açık
Paz 31°C
Pts 31°C
Sal 32°C
Çar 32°C

Borusan EnBW Enerji’ye DUYARLI OL! projesinden Altın Sertifika

Borusan Küme şirketlerinden yenilenebilir güç ortak teşebbüsü Borusan EnBW Güç, hayata geçirdiği kapsamlı sürdürülebilirlik çalışmaları doğrultusunda HASSAS OL! projesinde Altın Sertifika almaya hak kazandı.

Borusan EnBW Enerji’ye DUYARLI OL! projesinden Altın Sertifika
REKLAM ALANI
20 Şubat 2024 16:48
46

Borusan Küme şirketlerinden yenilenebilir güç ortak teşebbüsü Borusan EnBW Güç, hayata geçirdiği kapsamlı sürdürülebilirlik çalışmaları doğrultusunda HASSAS OL! projesinde Altın Sertifika almaya hak kazandı.

Enerji kesiminde ve başka alanlarda üyesi olduğu sivil toplum kuruluşlarıyla kesime taraf veren Borusan EnBW Güç, tamamı yenilenebilir güç tesislerinden oluşan portföyüyle ülkemizin yeşil güç iktisadına geçişine ve sürdürülebilirliğe direkt katkı yaratıyor. Borusan EnBW Güç yaptığı tüm faaliyetlerin çevresel ve toplumsal tesirlerini yakından yönetirken, özgün katkı projeleri ile etrafa ve topluma yarar sağlamayı amaçlıyor.

ARA REKLAM ALANI

Borusan Küme şirketlerinden Borusan EnBW Güç, bu doğrultuda yürüttüğü çalışmalarla İş Dünyası ve Sürdürülebilir Kalkınma Derneği (SKD Türkiye) tarafından hayata geçirilen HASSAS OL! projesi kapsamında Altın Sertifika almaya hak kazandı.

DUYARLI OL! projesinde alınabilecek en yüksek düzey sertifika olan Altın Sertifika, sistemin içerdiği 5 başlıkta verilen tüm maksatların yerine getirilmesi durumunda kurumlara veriliyor.

Yönetişim, sürdürülebilir satın alma, güç idaresi, su idaresi ve atık idaresinden oluşan beş başlıkta kurumlara rehberlik sağlayarak, kurum içinde sürdürülebilir hayat kültürü oluşturmaya ve tıpkı vakitte kurum çalışanlarının günlük hayatlarında kaynak tüketimi ve geri dönüşüm bahislerinde sorumlu bireylere dönüşmelerine hizmet etmeyi amaçlayan bir entegre etraf idaresi ve iç bağlantı projesi olan HASSAS OL!,  kurumların bu başlıklardaki uygulamaları hayata geçirmesini destekliyor.

DUYARLI OL! projesinin aksiyonlarını hayata geçirirken sürdürülebilirlik odaklı pek çok projeyi de beraberinde geliştiren Borusan EnBW Güç, tesislerinde evsel atıklardan kompost toprak elde edilmesi, tüm tehlikeli ve tehlikesiz atıkların azaltılması ve geri dönüşümü çalışmalarını desteklemek emeliyle tesis özelinde aksiyonlar geliştirdi ve süreçlerin tahlilini tamamladı. Borusan EnBW Güç ayrıyeten yağmur suyunun geri kazanımını sağlayarak pek çok tüketim noktasındaki gereksinimleri karşılarken elektronik atıklarını döngüsel iktisada yine kazandırdı. 

Altın Sertifika merasiminde SKD Türkiye Genel Sekreteri Konca Çalkıvik‘ten teslim alınırken, Borusan EnBW Güç Genel Müdürü Enis Amasyalı hususla ilgili olarak “Sürdürülebilirliği öncelikli hususumuz olarak belirlerken iş süreçlerimize de entegre ediyoruz. Farklı başlıklarda sürdürülebilirlik çalışmaları yürütürken bu alanda farkındalık yaratmayı ve ilham vermeyi amaçlıyoruz. Aldığımız Altın Sertifika da bu alandaki çalışmalarımıza devam etmemizde kıymetli bir motivasyon kaynağı olacak” dedi.

SKD Türkiye Genel Sekreteri Konca Çalkıvik, Borusan EnBW Güç “DUYARLI OL! Sertifika Töreni”nde yaptığı konuşmada DUYARLI OL! projesi şirketlerin iklim krizini tedbire gayretlerine değerli bir katkı sağlıyor. Borusan EnBW Güç hayata geçirdiği başarılı uygulamalar ile Altın Düzey sertifika almaya hak kazandı. Bu değerli muvaffakiyetin projeye dahil olmak isteyen öbür üyelerimize de örnek teşkil edeceğine inanıyorum. Sürdürülebilirlik konusunda somut aksiyona geçmek isteyen tüm şirketleri HASSAS OL! projesine katılmaya davet ediyorum” dedi.

 

Sürdürülebilirlik alanında kapsamlı projeler gerçekleştiriliyor

Sürdürülebilirlik çalışmalarını iklim, insan ve inovasyon odak alanlarında hayata geçiren Borusan EnBW Güç’ün %100 yenilenebilir güç santrallerinden oluşan portföyü, yıllık 1,3 milyon ton karbon salımını engellerken 2,2 TWh üzerinde elektrik üretiyor. Bu üretimleriyle Borusan EnBW Enerji’nin yenilenebilir güç tesisleri hayat döngüleri boyunca, 54 milyon ağacın yutak tesirine eşit bir tesir yaratıyor.

İklim odak alanında, döngüsel iktisat çalışmalarına ek olarak biyoçeşitlilik alanında dikkat çeken çalışmalara imza atan Borusan EnBW Güç, yatırım ve işletme süreçlerinin karasal yaşama tesirini titizlikle yönetirken; şirket faaliyetlerinin direkt etkilemediği mahallî flora ve faunanın korunmasına yönelik “özgün katkı yaratan” biyoçeşitlilik projelerini çalışanlarının istekli liderliği ve iştirakiyle hayata geçiriyor. Sultan Zambağının Korunması ve Rejenerasyonu, Kuş Konutları ve Yarasa Tünekleriyle Genç Orman Sıhhatinin Korunması, Balıkesir Karadağ Kestanesinin Geleceği, Meyve Ağaçlarının Ormandaki Varlığının Korunması ile Yaban Hayatına Takviye ve Akdeniz Çam Kabuk Böceği ile Çaba üzere birçok farklı proje hayata geçirildi. Ayrıyeten orman ve kıyı paklığı projeleriyle de orman ve kıyı ekosistemlerinin korunması maksadıyla çalışmalar yürütülüyor.

Borusan EnBW Güç, insan odak alanında yetenek idaresi, sıhhat emniyet ve etraf ve eşitlik inisiyatiflerinde çalışmalar yürütüyor. Sıhhat, emniyet ve etraf alanında en yüksek olgunluk düzeyi olan üretken şirket kültürünün sürdürülmesini, kapsayıcılık ve çeşitlilik alanında güç dalında bayan istihdamının artırılmasını amaçlıyor. “Kız Öğrencilerin Gücü Yeşil Yakanın Yeni Gücü” projesi kapsamında bu alanda eğitim gören lise öğrencilerine yenilenebilir güç bölümünde farkındalık eğitimi veriyor, rüzgâr tesisi saha seyahatleri düzenliyor, staj, burs ve istihdam imkanları yaratmayı hedefliyor. Hayata geçirilen kurumsal toplumsal sorumluluk ve çalışan gönüllüğü çalışmalarıyla topluma daima yarar yaratmayı hedefliyor.

Son olarak, inovasyon odak alanında ise, bilhassa yenilenebilir güç ve elektrikli araç şarj istasyonları üzere inovatif iş modelleriyle uçtan uca sürdürülebilirlik stratejisini yönetiyor.

 

Borusan EnBW Güç Hakkında:

Borusan EnBW Güç, yenilenebilir güç alanında Türkiye’nin kaynaklarının geliştirilmesini desteklemek üzere 2009 yılında Borusan Holding ve Almanya’nın önde gelen güç şirketlerinden EnBW AG’nin paydaşlığıyla kuruldu. %100 yenilenebilir güç kaynaklarından oluşan portföyüyle ülkemizin yeşil güç dönüşümünde aktif rol alan Borusan EnBW Güç, bugün ve gelecek için doğal ve toplumsal etrafla ahenk içinde yerli, pak ve yenilenebilir güç üretiyor. Yatırımdan işletme etabına, faaliyetlerinin tümünde verimlilik ile doğal ve toplumsal etrafa ahengin ön planda olduğu Borusan EnBW Güç, sürdürülebilirlik alanında da dikkat cazip çalışmalara imza atıyor.

 

İş Dünyası ve Sürdürülebilir Kalkınma Derneği (SKD Türkiye) Hakkında:

İş Dünyası ve Sürdürülebilir Kalkınma Derneği (SKD Türkiye), 2004 yılında 13 özel kesim temsilcisinin öncülüğünde kurulmuş ve yalnızca kurumsal üyelik kabul eden bir iş dünyası derneğidir. Dünya Sürdürülebilir Kalkınma İş Konseyi’nin (WBCSD- World Business Council for Sustainable Development) Türkiye’deki bölgesel ağı ve iş ortağı olan SKD Türkiye, bu iş birliğinin beraberinde getirdiği sürdürülebilirlik birikimini de çalışma kümeleri faaliyetleri aracılığıyla üyeleriyle ve çeşitli platformlarda paydaşlarıyla paylaşır. Hâlihazırda, SKD Türkiye çatısı altında, Türkiye’nin GSYH’nin %23’ünü temsil eden ve 1,1 milyon şahsa istihdam sağlayan 34 farklı bölümden 152 üye şirket bulunuyor.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

REKLAM ALANI
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

ankara web tasarım law office wordpress hosting ingilizce kursu siyasi danışmanlık ankara haberler Renault Yedek Parça Ankara Çıkışlı Karadeniz Batum Turu Dacia Yedek Parça Fluence Yedek Parça iveco yedek parça ankara Güneş Enerjisi İmplant Süt Sağım Makinesi Yedek Parça Casıo g shock forklift aküsü Pt100 ankara ceza avukatı Ankara endoskopi labomat Beta Law dacia yedek parça güç trafosu oto yedek parça dunnage airbag e-imza check up Huzurevi damla etiket radyal fan tez hazırlama fiyatları iç mimar jean Hobi Bahçesi Yatırımı etiler pilates değer kaybı Adblue yer yıkama makinesi Baharat Çeşitleri çevrimiçi yedek parça