Dolar 32,2072
Euro 34,9720
Altın 2.421,17
BİST 10.676,65
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Antalya 25°C
Az Bulutlu
Antalya
25°C
Az Bulutlu
Pts 25°C
Sal 25°C
Çar 26°C
Per 26°C

Konya Büyükşehir ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü Arasında İş Birliği Protokolü İmzalandı

Konya Büyükşehir Belediyesi ve Vilayet Ulusal Eğitim Müdürlüğü ortasında; eğitim, kültür, seyahat, spor ve meslek edindirme faaliyetlerinin işleyişine ait iş birliği protokolü imzalandı. Merasimde konuşan Konya Valisi Vahdettin Özkan, protokolün değerine dikkat çekerek en güzel işin eğitime yapılan yatırım olduğunu söyledi. Vali Özkan, “Eğitime verdiği katkı için Konya Büyükşehir Belediye Liderimize teşekkür ediyorum” dedi.

Konya Büyükşehir ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü Arasında İş Birliği Protokolü İmzalandı
REKLAM ALANI
12 Şubat 2024 23:48
33

Konya Büyükşehir Belediyesi ve Vilayet Ulusal Eğitim Müdürlüğü ortasında; eğitim, kültür, seyahat, spor ve meslek edindirme faaliyetlerinin işleyişine ait iş birliği protokolü imzalandı. Merasimde konuşan Konya Valisi Vahdettin Özkan, protokolün kıymetine dikkat çekerek en iyi işin eğitime yapılan yatırım olduğunu söyledi. Vali Özkan, “Eğitime verdiği katkı için Konya Büyükşehir Belediye Liderimize teşekkür ediyorum” dedi. Konya Büyükşehir Belediye Lideri Uğur İbrahim Altay, Büyükşehir olarak her yaştan beşere hizmet üretme konusunda Ulusal Eğitim Bakanlığı’yla ana sınıfından 12. sınıfın sonuna kadar birçok alanda iş birliği yaptıklarını tabir ederek, “İmzaladığımız protokol bundan sonra yapacağımız işler için yeni başlangıç olacak. İnşallah öğrencilerimizle, çocuklarımızla ilgili projeler üretmeye devam edeceğiz. Konya halkına, gençlerimize, bayanlarımıza güzel olsun” diye konuştu. Vilayet Ulusal Eğitim Müdürü Murat Yiğit ise Lider Altay’a ve ilçe belediyelerine eğitime olan katkılarından ötürü teşekkür etti.

Konya Büyükşehir Belediyesi ve Vilayet Ulusal Eğitim Müdürlüğü ortasında eğitim, kültür, seyahat, spor ve meslek edindirme faaliyetlerine yönelik iş birliği protokolü imzalandı. 

ARA REKLAM ALANI

Konya Valiliğinde düzenlenen imza merasiminde konuşan Vilayet Ulusal Eğitim Müdürü Murat Yiğit, Konya belediyeciliğinin yıllardır eğitime verdiği dayanağın herkesin malumu olduğunu söz ederek, “Bugün birçok alanda; spor alanında, kültürel alanlarda, akademik alanda protokol imzalıyoruz. Yaptığımız çalışmaları güncelliyoruz. Konya Büyükşehir Belediye Liderimize ve ilçe belediyelerimize bize sağladıkları tüm katkılardan ötürü çok teşekkür ediyorum. Protokolümüzün de güzel olmasını diliyorum” diye konuştu. 

“KONYA, TÜM TÜRKİYE’YE ÖRNEK İŞLER YAPIYOR”

Konya Büyükşehir Belediye Lideri Uğur İbrahim Altay, Konya Modeli Belediyecilik diye söz ettikleri mevzunun her yaştan insanın her türlü hizmetten faydalanması olduğunu söyledi. Merkezi hükümetin ve lokal idarenin iş birliği açısından da Konya’nın tüm Türkiye’ye örnek işler yaptığına dikkati çeken Lider Altay, “Bu manada Sayın Vali’miz başta olmak üzere tüm vilayet müdürlerimize, bilhassa Vilayet Ulusal Eğitim Müdürü’müze teşekkür ediyorum. Sayın Vali’mizin uyumunda çok uyumlu bir halde çalışmalar yürütüyoruz” sözlerini kullandı. 

ANA SINIFINDAN 12. SINIFA KADAR BİRÇOK PROJE YÜRÜTÜLÜYOR

Büyükşehir Belediyesi olarak her yaştan beşere hizmet üretme konusunda Ulusal Eğitim Bakanlığı’yla ana sınıfından itibaren başlayan bir iş birliği yaptıklarını kaydeden Lider Altay şöyle devam etti: “Birinci sınıfların itfaiye merkezine götürülerek onların yangın konusunda bilinçlendirilmesiyle başlayıp 12. sınıfın sonuna kadar birçok alanda faaliyet yürütüyoruz. 3. sınıf öğrencilerimize yüzme öğretmek, taşradaki tüm 7. sınıf öğrencilerinin Konya merkeze getirilmesi, ayrıyeten merkez dışındaki ilçelerde yapmış olduğumuz spor okulları, Bilgehanelerimiz, Lise Medeniyet Akademilerimiz ve KOMEK’lerimizle önemli bir çalışma yürütüyoruz ve sertifikaların tamamı MEB onaylı. Ayrıyeten bakanlığımız bize önemli bir öğretmen dayanağı veriyor. Bununla birlikte 11. sınıf öğrencilerimizin ‘Atabey Gençliği Ecdadın İzinde’ kapsamında Konya’dan İstanbul’a yapmış oldukları seyahatler, 12. sınıf öğrencilerimizin Konya genelinde yapmış olduğumuz deneme imtihanları, dijital eğitim dayanaklarımız, eğitim yardımlarımız. Yani ana sınıfından başlayarak 12. sınıfın sonuna kadar tüm yaş kümelerinde birlikte çalışmalar yürütüyoruz.” 

“ÖĞRENCİLERİMİZLE, ÇOCUKLARIMIZLA İLGİLİ PROJELER ÜRETMEYE DEVAM EDECEĞİZ”

Gelinen noktada Konya Modeli Belediyecilik modelinin tüm Türkiye’ye örnek olduğunun altını çizen Lider Altay, “Bu fırsatı bize sağladığı için Sayın Vali’mize teşekkür ediyorum. İnşallah öğrencilerimizle, çocuklarımızla ilgili projeler üretmeye devam edeceğiz. Yalnızca öğrencilerimiz ve gençlerimiz değil, bilhassa hanım kardeşlerimizin yararlandığı KOMEK’lerimizde de Konya’nın bu geniş coğrafyasında, 31 ilçenin tamamında birlikte çalışmalar yürütüyoruz. İnşallah imzaladığımız protokol de bundan sonra yapacağımız işler için yeni başlangıç olacak. Konya halkına, gençlerimize, bayanlarımıza iyi olsun” dedi.

VALİ ÖZKAN EĞİTİMİN KIYMETİNE VURGU YAPTI

Konya Valisi Vahdettin Özkan ise protokolün değerine dikkat çekerek en güzel işin eğitime yapılan yatırım olduğunu vurguladı. Konya’da çok hoş bir formda işleyen ve gelecekte de daha güzele götürülmesi istikametinde çok güzel olan bir işi daima bir arada tasdik ettiklerini lisana getiren Vali Özkan, “En iyi iş, eğitim işidir. Çocuklarımızın geleceğe itimatla bakabilmeleri, uygun yetişmelerinin sağlanması her anne babanın ve bütün insanlığın en birinci görevi ve talebidir. Bu göreve ve talebi tahakkuk ettirmek üzere iş birliği yapmak çok kıymetli. Hangi alanda olursa olsun her işin özünü eğitim oluşturuyor. Eğitim işi; yalnızca kamu otoritelerinin ve mahalli yönetimlerin değil aslında her insanın en öncelemesi gereken bir husus. Eğitimin her kısmı, her vakti, her alanı kapsaması gerekliliği; kalkınma planları ile ulusal seviyedeki stratejik evraklarda ‘Hayat Uzunluğu Eğitim’ olarak tabir edilmektedir. İmkan ve kabiliyetlerini birleştirerek eğitim hizmetlerini düzgünleştirme, Konya’mızda öteden beri öncelenmiştir” açıklamasını yaptı.

Konya’nın tarihi birikimi, mirası ve kültürünü taşıyacak öğretmenlerin ehemmiyetine vurgu yapan Vali Özkan, “En değerlisi de Konyalı hemşehrilerimizin teveccühüne mazhar olmuş, seçilmiş belediyelerimizin eğitim hizmeti alanında en nitelikli rolü almış olmalarıdır. Bugünkü protokolümüzün konusu da temel itibariyle ‘Hayat Uzunluğu Eğitim’ farkındalığı ile herkesin imkân ve kabiliyetini eğitime katmaktır’’ diye konuştu.

VALİ ÖZKAN EĞİTİME KATKISINDAN ÖTÜRÜ LİDER ALTAY’A TEŞEKKÜR ETTİ

Konuşmasına eğitime verdiği katkı için Lider Altay ve takımına teşekkür ederek devam eden Vali Özkan, “Belediyelerimizin eğitime takviyesi Konya’da âlâ örneklik teşkil ediyor. Belediyelerimizde eğitim hizmetine tesirli ve nitelikli katkı sunma keyfiyeti mevcut. Bugünkü protokolde de toplumsal, mesleksel, kültürel ve eğitsel manada Ulusal Eğitim Bakanlığı’nın stratejik gayeleri doğrultusunda herkese hitap edecek kurslar var. Şimdiye kadar 250 bin üzerinde vatandaşımız ve öğrencimiz bu kurslardan yararlanmış. Bu bahiste belediyemizin yalnızca finansal değil, ilgili ünitelerinin uzmanlaşarak insan kaynakları ve bilgi teknolojileri manasında da çok yüksek katkıları olmaktadır” tabirlerini kullandı.

Konuşmaların akabinde Konya Büyükşehir Belediyesi ve Vilayet Ulusal Eğitim Müdürlüğü ortasında; eğitim, kültür, seyahat, spor ve meslek edindirme faaliyetlerinin işleyişine ait iş birliği protokolü imzalandı.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

REKLAM ALANI
ETİKETLER: , , , ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.